Тотнъм и Манчестър Сити играят при резултат 0:1 в мач от

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Манчестър Сити 0:1, Аке откри след спорен гол

Тотнъм и Манчестър Сити играят при резултат 0:1  в мач от 1/16-финалите на ФА Къп.

Още в петата минута Манчестър Сити органицира страхотна офанзива, при която Уокър получи на фланга, а по-късно откри Фил Фодън в наказателното поле, който шутира неотложно, а Викарио отрази, само че Оскар Боб бе най-съобразитилен и съумя да довкара топката във вратата. Първоначално попадението бе анулирано заради засада, а най-после решението бе доказано с ВАР.

" Гражданите " имаха контрола до края на първата част, като имаха доста удари, само че съвсем всеки един от тях бе блокиран, а " шпорите " успяваха да се защитят добре, пробвайки да изненадат своя противник на контраофанзива. Все отново през първото полувреме отсъстваха чистите голови положения.

В 48-а минута Хулиан Алварес се бе присъединил добре в наказателното поле, а Оскар Боб пусна пас по конец, само че ударът му бе блокиран в последния миг от бранител в бяло - единствено корнер за Манчестър Сити.

Десетина минути преди края Хойберг позволи груба неточност, като се размина с топката, а тя доближи до Бернардо Силва, който стреля незабавно с левия крайник, само че право във вратаря, а Викарио избави. Секунди по-късно Хойберг направи нова безумна неточност, а кълбото бе сервирано на Де Бройне, който не уцели вратата от извънредно чиста позиция.

В 85-а минута Доку бе изведен самичък против вратаря, а белгиецът опита изстрел от сложна позиция, само че Викарио отрази с финес.

Стартови сформира:

Тотнъм:  13. Гилермо Викарио, 23. Педро Поро, 17. Кристиан Ромеро, 37. Мики Ван де Вен, 38. Дестини Удоджи, 30. Родриго Бентанкур, 5. Пиер-Емил Хойберг, 21. Деян Кулушевски, 16. Тимо Вернер, 22. Бренън Джонсън, 9. Ричарлисон

Манчестър Сити:  18. Стефан Ортега, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 24. Йошко Гвардиол, 16. Родри, 8. Матео Ковачич, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 19. Хулиан Алварес